Jaké plavecké pomůcky jsou vhodné?

Nám se nejvíce osvědčily tyto tři základní pomůcky:
🌈 pěnová nudle/žížala
🟨 malá obdélníková deska “KLASIK”
🥌 věci k lovení

Výše zmíněné pomůcky jsou vhodné pro nácvik plaveckých dovedností, protože při vhodném použití umožní mít tělo ve stejné poloze jako při samotném plavání – nenadnáší příliš a na nevhodných místech a zapojují se tak stejné svalové skupiny jako při plavání bez pomůcek. Dají se použít i při volné zábavě pro budování pozitivního vztahu k vodě a rozvoje citu pro pohyb v ní. Pro tento účel však samozřejmě existují i hračky do vody, se kterými je velká zábava.

Každý má svou cestu. A tak se klidně může stát, že pro někoho budou zásadním zlomem v plavání hrátky s rukávky nebo díky pásku získá kladný vztah k vodě a pocit bezpečí, který mu umožní rychlejší rozvoj plaveckých dovedností. Já si třeba pamatuji, jak jsem se často několik hodin houpala na vlnách v moři v plaveckém kruhu. A i díky těmto krásným chvílím pohody na vodě jsem se s radostí věnovala závodnímu plavání a voda je pro mě doteď velkou zálibou, relaxem i obživou. A přitom bych ani jednu z těchto věcí při výuce plavání nepoužila.

A jaká je nejlepší cesta pro Vás a Vaše dítě?
To nikdo dopředu neví. Vyplatí se dát tomu čas, testovat různé pomůcky a zkoušet zařazovat chvíle bez pomůcek s vhodnou a přiměřenou dopomocí (některé děti pomůcky odkládat nechtějí, jiné zas nepřijmou žádné pomůcky). Dříve nebo později se objeví způsob, ve kterém bude dobře Vám i dítěti. Obojí je totiž pro plavecký rozvoj nezbytné😉.

Komentáře
  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.