V jakém věku se začít učit plavat?

3 týdny? 3 měsíce? 3 roky? Ve 30? V 60? Kdykoliv!

Zpočátku jde hlavně o pozitivní vztah k vodě. Těžko se naučí plavat někdo, kdo je ztuhlý křečí, strachem, zimou či naštváním, že je někde, kde se necítí dobře. Samozřejmě může existovat pár výjimek těch, kteří byli hozeni do vody, začali plavat a nemají z toho nepříjemný zážitek, ale je jich spíš méně než těch, kterým to způsobilo nepříjemný a třeba již nikdy nepřekonaný strach z vody. 

Neexistuje univerzální doporučení, kdy je nejlepší se začít učit plavat.

Může platit, že dítě, které chodí do bazénu od narození, získá pozitivní vztah k vodě na celý život. Také se ale může stát, že když se nebude respektovat jeho tempo ve výuce, tak na vodu na nějaký čas zanevře. Nebo prostě zrovna bude ten typ, který bude mít vášeň pro něco úplně jiného než plavání. 

A naopak – dítě, které začne s výukou až ve 3, 6, 13… letech se klidně může stát úspěšným plavcem či mít velkou lásku k vodě po celý život.

Každý je jiný, hodně záleží i na nás rodičích – pokud vodu milujeme, můžeme začít chodit plavat kdykoliv budeme chtít. A pokud se v ní sami necítíme dobře a nechceme se v tomto směru sami posunout, je lepší, aby s dítětem plaval někdo, kdo mu může předat svou radost z vody.

Plavecké pohádky s metodikou jsou i proto určeny pro děti od narození, ale podle stejné metodiky se učí plavat i dospělí.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.