Plavecký kruh i rukávky nám dávají falešný pocit bezpečí

1, Mohou kdykoli prasknout!

2, Plavecký kruh se sezením pro malé děti se může stát při převrácení pastí!

3, Drží tělo v nesprávné plavecké poloze!

VE VODĚ PRAVIDELNĚ I BEZ POMŮCEK

I když většina dětí nafukovací pomůcky zbožňují a pohodlnost svádí je v nich nechat celou dobu pobytu v bazénu, doporučujeme pravidelně zařazovat chvíle úplně bez pomůcek. 

NENÍ KRUH JAKO KRUH

Domnělá bezpečnost nafukovacího kruhu pramení ze spojení se záchranářským kruhem. Ten bývá součástí záchranného vybavení bazénů a plavidel. Používá se pro záchranu tonoucího na dálku – např. při vypadnutí z lodi nebo v nebezpečné vodě pod jezem. Tento kruh ale narozdíl od nafukovacích hraček bývá z tvrdého plastu a je opatřen lanem pro přitažení tonoucího. 

JE TEDY POTŘEBA SE NAFUKOVACÍHO KRUHU ZBAVIT?

Vůbec ne. Určitě nám může přinést spoustu krásných chvil ve vodě. Dětem může i zvednout sebevědomí tím, že jsou v něm samy za sebe mimo náručí dospělých. Díky tomu jim umožňuje  jiný kontakt s vodou a mohou tak zkoumat pohyb v ní zase z jiné stránky. Mohou se třeba točit dokola a rozvíjet cit pro vodu rukama a nohama.

A jak jsem již zmiňovala, dá se v něm božsky houpat na vlnách. 

A právě pocit radosti, bezpečí a zároveň  respektu k vodě je pro výuku plavání velmi důležitý. Proto raději s kruhem a s radostí než bez něj a s úzkostí. 

STÁLE S DOZOREM

Při používání jakýchkoliv nadnášecích pomůcek je ale třeba mít stále na paměti, že nezajistí 100% bezpečí. A že tedy nemůžeme děti nechávat ve vodě bez dozoru a musíme jim být stále na blízku a dle jejich plavecké úrovně v dosahu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.